تبلیغات
اندیشمند - اعترافات تکان دهنده برادر عبدالمالک ریگی :
اندیشمند

اعترافات تکان دهنده برادر عبدالمالک ریگی :

دوشنبه 1388/04/15

نویسنده: زاهد نورانی | طبقه بندی:اخبار، 

عبدالمالک از بی‌سوادی و نیاز مالی من سوءاستفاده کرد
تصویر بزرگ
 سرویس دفاع مقدس و انقلاب اسلامی  : برادر عبدالمالک ریگی گفت: علت ورود من به گروهک تروریستی مالک، نداشتن آگاهی و سواد کافی، نیاز مبرم مالی بود و برادرم از من سوءاستفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالحمید ریگی در گردهمایی سران قبایل و طوایف در سالن اجتماعات جوانان هلال احمر زاهدان اظهار داشت: من به علت نداشتن سواد و آگاهی، نیاز مبرم مالی و نبود علمایی که مرا هدایت کنند، وارد این گروهک تروریستی شدم.
وی افزود: من متولد زاهدان و عاشق وطن و سرزمینم هستم، اما به خاطر مشکلات مالی از برادرم کمک خواستم که او آنچه را که در ذهنش بود به من القا، دیکته و با تفاسیر دروغ از قرآن، از بی‌سوادی من سوء استفاده کرد.
برادر مالک ریگی از خود به عنوان چراغ خاموشی که نیاز به روشنایی دارد، یاد کرد و از علما و معتمدان خواست در هدایت جوانانی مانند او که از سواد و آگاهی لازم برخوردار نیستند، بیشتر تلاش کنند تا با قرار گرفتن در موقعیت‌های مختلف هر چه ‌شنیدند را باور نکنند و در غفلت تمام، اغفال نشده و مرتکب جنایت نشوند.
وی گفت: من در راهبندان جاده چابهار در سال‌ 86، توسط دولت پاکستان دستگیر شده و مدت یک سال زندانی بودم و پس از آن به پلیس ایران تحویل داده شدم.
عبدالحمیدریگی ادامه داد: امروز به درخواست خودم در این همایش و گردهمایی شرکت کردم تا پیامی به جوانان کشورم بدهم تا در مقابل توطئه‌های مختلف آگاهی لازم را پیدا کنند.
برادر عبدالمالک ریگی افزود: منابع درآمدی گروه، هزینه‌های سفرهای عبدالمالک و سیستم‌های ماهواره‌ای، تجهیزات نظامی تأمین مربی و استاد برای آموزش، ایجاد پایگاه و دفاتر در دبی، امارات، لندن و آمریکا، ماهواره‌های خبری و پوشش‌های ماهواره‌ای‌، گوشی‌های ماهواره‌ای و شارژ آنها به دلار رایگان و سایر امکانات مستقیما از آمریکا تامین می‌شد.
وی اخاذی و گروگانگیری از مردم عادی، فروش مواد‌مخدر و خرید و فروش زمین در پاکستان را نیز از دیگر منابع تامین مالی گروهک برشمرد.
برادر مالک ریگی، علت اصلی پیوستن خود به گروه برادرش را مشکل مالی بیان کرد و گفت: وقتی در پاکستان به سراغ او رفتم، او مدتی طولانی با تفاسیر کذب ذهن خود از قرآن، برایم نقل و قول از چند مولوی که خود آنها را می‌شناخت، کرد که « جهاد فرض است و نماز فرض و تو باید در جهاد شرکت کنی و کشتن شیعه را حلال بدانی».
وی ادامه داد: بالاخره او این چراغ خاموش را با اراجیف خود روشن کرد و در من هم این باور ایجاد شد که او کلمه خدا و رسولش را به ما انتقال می‌دهد.
عبدالحمید ریگی در گفته‌های خود مکرراً ابراز ندامت و پشیمانی، توبه و استغفار به درگاه خداوند می‌کرد و از مردم پوزش می‌طلبید.
وی معترف شد که عبدالمالک از طریق مذهب و دین اهدافش را عملی می‌کند زیرا خود اغفال شده و منحرف شده از طرف اجانب است.
عبدالحمید گفت: جواب چراها و سئوال‌های مرا که باید علمای خودمان در کشورم بدهند، مالک می‌داد و وقتی می‌گفتم چرا این صحبت‌ها را علما در کشور نمی‌کنند، او با تزویر و دروغ می‌گفت: آنها می‌ترسند و ترسو هستند.
وی از معتمدان، بزرگان، ریش‌سفیدان و علما حاضر در جلسه خواست تا برای جوانان ناآگاه که در ورطه نابودی قرار دارند، دل بسوزانند و آنچه را که صحبت می‌کنند دلسوزانه و از ته ‌دل باشد تا آنها به تباهی دچار نشوند.
عبدالحمید ریگی به تشریح بسیاری از جنایاتی که در عملیات‌های آن شرکت می‌کرد و رهبری گروه را داشت، پرداخت و گفت: در فاجعه تاسوکی، دارزین، پی‌سوران، قتل همسر خودم و چند عملیات دیگر مشارکت داشته‌ام.
وی اضافه کرد: در سال 1385 که عبدالمالک در اسلام‌آباد با آمریکایی‌ها ملاقات کرد، آنها به او گفتند که شما مردم بلوچستان چگونه هستید و چه مشکلاتی دارید و چرا می‌گذارید به شما ظلم و ستم شود و بالاخره از آن زمان امکاناتی را در اختیار عبدالمالک قرار دادند.
عبدالحمید بیان کرد: عبدالمالک، تشکیل گروهک‌های دیگر با نام‌های مختلف و همچنین انجام عملیات در خارج از استان سیستان و بلوچستان برای اینکه در اذهان عمومی و مردم دنیا این باور ایجاد شود که نارضایتی‌ها در گروهک‌های دیگر و خارج از استان نیز وجود دارد را به ما دستور داد.
وی خاطرنشان کرد: در کشور و نظامی که هزاران مسجد و مدرسه احداث شده و در دورترین‌ نقاط صعب‌العبور و روستاها‌ی دورافتاده استان، کلاس درس بنا شده که همه را به نماز و تحصیل وادار می‌کنند، مردم باید شکرگزار باشند که بدون مشکل و دغدغه به زندگی خود مشغول هستند.
برادر مالک ریگی ادامه داد: چرا باید عده‌ای جوان ناآگاه مانند من منحرف شوند تا دست به اعمال ننگین بزنند که دشمنان اسلام سوءاستفاده کرده و بین مسلمانان تفرقه بیندازند.
وی از علما خواست قرآن را کامل و واضح برای جوانان تفسیر و به دستورات آن عمل کنند تا تفرقه و برادرکشی اتفاق نیفتد.
عبدالحمید ضمن ابراز ندامت و استغفار افزود: با وجود اینکه حرف نخست را در جامعه ما علمای دین می‌زنند و مردم از آنها تبعیت می‌کنند، چرا باید جوانان سی‌دی‌های مالک را تهیه و از آنها استفاده کنند.
وی گفت: چرا باید بعد از هر جنایت مولوی‌ها فقط ابراز همدردی کنند و تسلیت بگویند و اقدامات لازم در زمینه هدایت جوانان را به‌ کار نگیرند.
برادر مالک ریگی خطاب به علما و بزرگان قبایل ادامه داد: برای ارشاد جوانان و روشن کردن این چراغ‌های خاموش کدام جلسه را تشکیل داده تا آنها را از انحراف باز دارند، چرا جوان باید عملیات انتحاری انجام دهد که با این کار دین و دنیا و آخرت خود را تباه کند به راستی چه کسی باید او را هوشیار و بیدار کند تا جواب سئوالات خود را دریابد.
این عضو گروهک تروریستی افزود: اکنون که من آگاهی لازم را در دین و مذهبم پیدا کردم، بسیار پشیمان و نادم هستم و از درگاه الهی طلب عفو و بخشش می‌کنم و از خود می‌پرسم چرا باید به آیه شریفه " ‌لا تفرقوا " عمل نکنیم و به‌جای تحکیم وحدت مسلمانان سبب تفرقه بین آنها شویم.

منبع : http://www.farhangnews.ir/Site/Default.aspx?tabid=2&CId=24&NewsId=12392

نظرات() 
پیام فضلی
دوشنبه 1388/04/22 12:15 ق.ظ
...
4. اگه دیدید كه یك وبلاگ قبل از شما، وبلاگتان را لینك كرده شما نیز او را لینك كنید و در قسمت نظرات وبلاگش از او به خاطر این پیش دستی تشكّر كنید و اطلاع دهید كه شما نیز او را لینك كرده اید.
5. حتماً لازم نیست متن پست هایی كه منتشر می كنید رو یكجا بیارید. آوردن چند قسمت مهم متن كه میتونه مخاطب رو به خودش جذب كنه، در صفحه اول كافی است. چرا كه آوردن تمام متن، یك خستگی و زدگی برای بازدیدكننده ایجاد میكنه.
6. حتماً از تصاویر و عكس های مرتبط با موضوع متن خود بهره ببرید. این كار یك كشش ناخودآگاه در بازدید كننده ایجاد میكنه. گاهی وقتا این عكس ها هستند كه توجه بازدید كننده رو جلب میكنند در صورتی كه متن به آن اندازه مهم و جذاب نبوده است و...(برای نمونه میتونید یه سر به این وبلاگ كه معرفی می كنم بزنید، برای یكی از دوستانه: JAVOON به آدرس:http://khomeynism.persianblog.ir/)
@خسته شدم! بقیّه حرفام باشه بعداً@

راستی شما در "جنبش پیامكی احمدی نژاد" لینك شدید.
»» همرنگ ها میتونن یكرنگ بشن..
پیام فضلی
دوشنبه 1388/04/22 12:13 ق.ظ
سلام
حیف این وبلاگ نیست كه بدون بازدید كننده مونده؟!!
چندتا توصیه:
1. شما حتماً با وبلاگ هایی كه مورد پسند خودتونه ارتباط گیری كنید و سعی كنید همدیگر رو لینك كنید. (مثلاً برید در مورد آخرین پستی كه منتشر كرده، نظر بدید و درخواست كنید كه همدیگه رو لینك كنید. البته طوری درخواست كنید كه عزّت وبلاگی شما مخدوش نشود.) البته همیشه هم این طور نیست كه حتماً به تمامه مورد پسند شما باشه، گاهی اوقات باید برای افزایش بازدید با یك سری از وبلاگ ها ارتباط برقرار كنید.
2. میتونید برای اینكه شخص مقابلتون رو در یك عمل انجام شده بذارید؛ ابتدا وبلاگ طرف رو شما لینك كنید و بعد در قسمت نظرات بگید كه میخواید با همدیگه بیشتر ارتباط داشته باشید و یگید كه ما شما رو لینك كردیم. اون وقت طرف بخاطر احترام متقابل هم كه شده شما رو لینك می كنه. البته این ترفند در مورد وبلاگ های پربازدید و مشهور و قدیمی خیلی كار برد نداره.
3. اگه در مورد وبلاگ های پربازدید از ترفند بالا استفاده كردید، خیلی هم عجله نكنید كه چرا بعد از چند هفته منو لینك نمی كنه؟ منتظر بمونید و در چند نوبت دیگر هم به شخص مقابلتون بگید كه شما لینكش كردید. چرا كه بیشتر شما نیازمند به لینك طرف مقابل هستید. وجود اسم وبلاگ شما در قسمت "پیوندها"ی او، می تواند بازدیدكننده های زیادی را برای شما ایجاد كند.
ادامه در نظر بعدی...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : زاهد نورانی

← لینکدونی

← طبقه بندی

← آرشیو

← لینکستان

← نظرسنجی

  نظرشما راجع به این وبلاگ چیست؟


← آخرین پستها

← نویسندگان

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :